21 Lut 2018

Zastosowań technologii przyrostowej jest bardzo dużo, a ich liczba stale rośnie — tak samo, jak rosną możliwości drukarek 3D.  Dlatego z zaangażowaniem podejmujemy coraz to nowsze wyzwania na rynku komercyjnym. Tym razem prezentujemy naszą najnowszą drukarkę — ATMAT Galaxy, która wyróżnia się niezwykłą precyzją i dokładnością wydruku.

Kierując się naszą filozofią, dążymy do świata, w którym bariera technologiczna nie stanowi przeszkody przy tworzeniu własnych przedmiotów.
Dostrzegając problem z precyzją druku w przypadku dużych modeli zrodził się pomysł na zaprojektowanie kolejnej drukarki — ATMAT Galaxy. 
Połączyliśmy dokładność drukowania z dużym polem roboczym. Drukarka pozwala na tworzenie przedmiotów o gabarytach 50x50x60 cm w jednym
kawałku, bez konieczności dzielenia modelu na mniejsze elementy.

Galaxy to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którym zależy na osiąganiu wysokiej jakości druku, przy jednoczesnym zachowaniu dużego formatu. Drukarka jest bardzo wydajna, pozwalająca na pracę przez wiele godzin, bez zatrzymywania urządzenia. W drukarce zastosowaliśmy dwie drukujące głowice, które zapewniają drukowanie z dwóch różnych materiałów jednocześnie. Uwagę należy zwrócić także na uniwersalność – drukarka drukuje ze wszystkich najpopularniejszych materiałów dostępnych na rynku, między innymi: PLA, ABS, PET-G, TPU, HIPS, NYLON, Laywood, Laybrick, Ninjaflex.

Urządzenie drukuje w technologii FDM. Temperatura wewnątrz zamkniętej komory roboczej regulowana jest za pomocą automatycznego sterownika oraz nagrzewnicy, co zapewnia dobrą jakość wydruków nawet w przypadku drukowania z trudnych, mało elastycznych materiałów. Nominalna prędkość urządzenia wynosi 150 mm/s, a w trybie HQ 75 mm/s. Stół roboczy wykonany jest z płyty granitowej, który niweluje problem przyklejania się wydruków do pola roboczego. Drukarka zapewnia najwyższy poziom dokładności. Wyposażona jest w automatyczną kalibrację stołu, siedmiocalowy ekran dotykowy oraz kontrolę zatrzymania, czy też braku filamentu. Wszystkie te elementy składają się w precyzyjną całość.

Dostosowujemy nasze urządzenia do potrzeb oraz oczekiwań klientów. Co więcej, wszystkie przygotowane przez nas rozwiązania pozwolą na  osiągnięcie znacznych oszczędności. Ułatwiamy wdrożenie technologii druku 3D w biznesie, oferując przy tym profesjonalny serwis urządzenia.

Galaxy bez problemu znajdzie zastosowanie w architekturze przy drukowaniu szczegółowych makiet, produkcji i przemyśle przy tworzeniu części i prototypów, robotyce, motoryzacji, a nawet w lotnictwie. Drukarka, tak jak wszystkie inne nasze urządzenia została wyprodukowana i zaprojektowana w Polsce. Naszym celem jest projektowanie urządzeń, które zapewnią maksimum możliwości i udowodnią, że technologia druku 3D jest użyteczna w wielu branżach. ATMAT Galaxy wyróżnia się na tle swoich konkurentów niezwykłą precyzją, przy tak dużym polu roboczym w tej klasie oraz cenie.