Maszyny i stanowiska na zamówienie 

Profil działalności

 

Dzięki doświadczeniu naszego wykwalifikowanego zespołu jesteśmy w stanie rozwiązać każdy Twój problem. Wystarczy, że do nas przyjdziesz i go opiszesz. My zaproponujemy najskuteczniejsze rozwiązanie, przedstawimy projekt i wybudujemy całą linię produkcyjną.

Jako młodzi ludzie szukamy rozwiązań niekonwencjonalnych, które zapewniają najlepsze rezultaty. Wykorzystujemy najnowsze technologie — do pracy wykorzystujemy techniki druku 3D i zaawansowanego projektowania CAD, wraz z pełnymi analizami wytrzymałościowymi i działania. Współpracujemy z firmami produkcyjnymi oraz biurami projektowymi, gdzie wdrażamy swoje rozwiązania maszynowe, mające na celu usprawnienie pracy.

Zrealizowane projekty

Stanowisko do malowania

Stanowisko do malowania profili wraz z uchwytami do montażu i stojakiem magazynowym.

Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez jednego pracownika. Główną częścią stanowiska jest stół roboczy do zakładania profili na uchwyty, wykonanych w technologii druku 3D, zawierających po 5 sztuk detali każdy. W komorze roboczej zamontowane są obrotnice do szybkiego i łatwego nanoszenia powłok z obu stron profili. Nanoszenie odbywa się za pomocą dostosowanego do danej substancji systemu ciśnieniowego lub pneumatycznego, możliwość używania również pojemników ciśnieniowych (w ergonomicznym uchwycie). Rozwiązanie konstrukcyjne, jakim jest podwójny system filtracji z odciągiem oparów, niweluje wydostawanie się substancji szkodliwych poza stanowisko.

Materiały konstrukcyjne: aluminium, stal, PLA, pleksi.

Ilość dodatkowych stojaków i uchwytów do indywidualnego ustalenia. Każdy uchwyt dostosowany jest do kształtu profili.

Urządzenie do przedmuchiwania

Stanowisko zabezpieczające operatora podczas procesu przedmuchiwania elementów

Główne elementy konstrukcyjne to komora robocza wykonana ze stali nierdzewnej, umieszczona na platformie jezdnej. Urządzenie wyposażone w cztery blokowane koła i szybko-złącze do podłączenia sprężonego powietrza, dzięki czemu pozwala na bezproblemowe ulokowanie urządzenia w różnych miejscach.

Przednia część urządzenia zabezpieczona jest ochronną przesłoną z pleksi, w której zamontowane są rękawice ochronne (podobnie jak w urządzeniach do piaskowania). W czasie wykonywania projektu możliwe jest dokładne ustalenie położenia rękawic. Po bokach znajdują się otwierane drzwi, pozwalające na umieszczenie złożenia wewnątrz komory. Zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które po otwarciu drzwi powodują zablokowanie pistoletów. We wnętrzu komory umiejscowiony jest standardowy pistolet do przedmuchu. Zamknięcie drzwi odblokowuje zawór krańcowy i umożliwia przedmuch pistoletem.

Główne materiały wykorzystane do budowy: stal nierdzewna (komora robocza), aluminium (elementy będące w bezpośrednim kontakcie ze złożeniami rurowymi), PMMA, tworzywa ochronne.

Urządzenie jest zasilane sprężonym powietrzem i może pracować dla ciśnienia do 8 bar (wejściowe maks. 16 bar, regulator wejściowy pozwala na obniżenie ciśnienia dostępnego w instalacji).

Przybliżone wymiary przestrzeni roboczej: szerokość 230 cm, głębokość 100 cm, wysokość 150 cm. Odległość od podłoża do komory roboczej: 80 cm.

Przybliżone wymiary urządzenia: szerokość 250 cm, głębokość 120 cm, wysokość 250 cm.

Test ciśnieniowy

Maszyna do przeprowadzenia testów wysokociśnieniowych w zakresie 0-10000 PSIG.

Funkcjonalne rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają pełną kontrolę wizualną procesu dzięki zastosowaniu przezroczystej pokrywy oraz łatwą obsługę przez panel operatorski HMI. Zamontowano również dodatkowy wyświetlacz ciśnienia roboczego wewnątrz komory dla ułatwienia obserwacji złożeń i parametrów badania, wraz z automatycznie unoszoną i opuszczaną klapą. Maszyna jest dostosowana do obsługi tylko przez jednego operatora.

Główne materiały wykorzystane do budowy: stal nierdzewna (komora robocza), aluminium i poliwęglan (pokrywa, elementy będące w bezpośrednim kontakcie z testowanymi elementami), ochronna guma.

Działanie urządzenia opiera się na zadawaniu parametrów poprzez panel operatorski HMI oraz elektroniczną regulację ciśnienia za pomocą elektrozaworów. Istnieje możliwość bezpośredniego zadania ciśnienia i długości testu, jak i dodawania programów z parametrami pracy. Zaimplementowana jest możliwość wgrywania programów grupowo po uprzednim ich przygotowaniu na komputerze. Praca sygnalizowana jest poprzez kolumnę świetlną oraz sygnały dźwiękowe, 3 przyciski awaryjne dla bezpieczeństwa obsługi.

Elementy BHP:

 • Blokada otwarcia osłony w czasie pracy urządzenia.
 • Kolumna świetlna z buzerem zgodna z przesłanym opisem.
 • Możliwości blokady głównych włączników kłódką.
 • Osłona elementów ruchu oraz krawędzi urządzenia.
 • Wyłącznik awaryjny na panelu sterowania oraz dodatkowy po drugiej stronie urządzenia.
 • Osłonięte podzespoły hydrauliczne, pneumatyczne i elektroniczne (poza koniecznymi do pracy urządzenia).
 • Możliwość transportu za pomocą wózka widłowego.
 • Klapa urządzenia podtrzymywana w pozycji otwartej przez siłowniki, zamykana/otwierana automatycznie.
 • Zabezpieczenie przed przekroczeniem maksymalnego ciśnienia.
 • Przestrzeń ergonomiczna od podłoża do dolnej płaszczyzny urządzenia 20+-5 cm, pomijając nogi maszyny.
 • Wysokość ergonomiczna dla komory roboczej 95+-20 cm.