Signal Pro

Nieustanne poszerzanie perspektyw.

Seria drukarek Signal Pro to maszyny stworzone w odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów – osób poszukujących w pełni profesjonalnych rozwiązań, dla których wysoka jakość jest zawsze na pierwszym miejscu. Możliwość wyboru wielkości pola roboczego pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Jest to model zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z drukiem 3D, jak i dla tych którzy na co dzień pracujących w technologii FFF.

Signal Pro

Dostępne pola robocze

Wybierz model dopasowany pod kątem Twojego biznesu

Signal Pro 300

X:300 Y:300 Z:300 mm

Signal Pro 400

X:300 Y:300 Z:400 mm

Signal Pro 500

X:300 Y:300 Z:500 mm

Dwie głowice drukujące

Urządzenie ATMAT Signal Pro zostało wyposażona w podwójną głowicę drukującą. Rozwiązanie to pozwala na drukowanie zarówno elementów w dwóch kolorach, jak i drukowanie z użyciem dwóch różnych materiałów, w tym także podporowych. Wybór tworzyw spośród szerokiej gamy filamentów dostępnych na rynku, zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości produkcyjne, nawet skomplikowanych, złożonych modeli. Wykorzystanie materiałów rozpuszczalnych takich jak PVA czy HIPS, gwarantuje precyzyjne wykonanie trudnych kształtów, a następnie łatwe usunięcie zbędnych supportów po wydruku.

Signal Pro

Bezprzewodowa komunikacja

Proces przesyłania plików do drukarki, uruchamiania wydruku oraz sterowanie parametrami może odbywać się bezprzewodowo lub standardowo przy użyciu pamięci zewnętrznej. Wykorzystanie wbudowanego modułu wifi pozwala na zarządzanie procesem druku z poziomu komputera. Jest to rozwiązanie wygodne oraz użyteczne zwłaszcza w dużych zakładach, gdzie wymagane jest koordynowanie pracy wielu drukarek jednocześnie. Łączność mobilna zwiększa produktywność oraz oszczędza czas Użytkownika.

Signal Pro

Łatwość i szybkość obsługi

Maszyna została stworzona przede wszystkim z myślą o Użytkownikach, osobach pracujących z różnymi materiałami oraz korzystających z różnych programów. Dlatego postawiliśmy na pełną elastyczność i możliwość dopasowywania do indywidualnych potrzeb. Różnorodność funkcji połączona z łatwością i szybkością obsługi pozwala na wykorzystanie drukarki w wielu branżach. Łatwej komunikacji z drukarką służy również duży ekran dotykowy z autorskim interfejsem, który pozwala na wygodną obsługę urządzenia zarówno na poziomie podstawowym jak również korzystając z zaawansowanych funkcjonalności.

Signal Pro

Automatyczna kalibracja stołu

Funkcja automatycznego poziomowania stołu sprawia, że urządzenie już od momentu budowania pierwszych warstw pracuje niezawodnie i samodzielnie. Przed rozpoczęciem wydruku głowica kalibruje swoje położenie względem odległości od powierzchni stołu roboczego. Czynność powtarzana jest w kilku punktach zorientowanych w różnych częściach obszaru roboczego, tak aby odległość dyszy od powierzchni była w każdym miejscu równa. Tym samym eliminujemy ryzyko nieprawidłowego przyklejenia wydruku oraz nierównomiernego nakładania się warstw w trakcie pracy. Autokalibracja w połączeniu z granitową powierzchnią platformy roboczej, gwarantuje wysoki poziom jakości drukowanych elementów już od samego początku.

Signal Pro

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Drukarka, dzięki zabezpieczeniom zgodnym z wymogami BHP, jest przystosowana do pracy w warunkach biurowych oraz na halach produkcyjnych. Głowica, posiada system świetlny, sygnalizując kolorem gotowość do pracy oraz nagrzanie do wysokiej temperatury. Cała konstrukcja opisana została specjalistycznym oznakowaniem wszelkich niebezpiecznych elementów. Drukarka posiada także przyciski bezpieczeństwa, umożliwiające natychmiastowe zatrzymanie pracy urządzenia.

Signal Pro

Nowoczesność i funkcjonalność

Tworząc drukarkę ATMAT Signal Pro naszym celem było zapewnienie funkcjonalności oraz nowoczesności, dostosowanej zarówno do codziennego jak i przemysłowego użytkowania. Obudowa urządzenia została wykonana z solidnej aluminiowej blachy, spełniającej nie tylko walory estetyczne, ale też dającej pewność długiej i bezawaryjnej pracy. Podzespoły użyte do budowy maszyny gwarantują, że drukarka ATMAT Signal Pro jest solidna, a zarazem niezwykle precyzyjna.

Signal Pro

Odkryj nową perspektywę tworzenia

  Parametry Signal Pro
Parametry drukarki Obszar roboczy X: 300 Y:300 Z:300 /400 / 500 mm
Środowisko druku Zamknięta, podgrzewana komora
Podgrzewana komora Tak
Max. temp. komory 45o C
Wymiary urządzenia 640 x 630 x 850 mm, 55 kg / 640 x 630 x 950 mm, 60kg / 640 x 630 x 1050 mm, 65 kg
Głowica Liczba głowic 2
Średnica dyszy 0.15 -0.8 mm
Max. temp. głowicy 295oC
Liczba ekstruderów direct 2
 Stół roboczy Materiał Płyta granitowa
Max. temp. stołu 140oC
Automatyczna kalibracja stołu Tak
Szpula filamentu Obsługiwane materiały PLA, PET-G, ABS, TPU, HIPS, PVA, PC, Nylon, elastyczne, materiały z domieszkami
Materiał podporowy PVA, HIPS, inne
Średnica materiału 1.75 mm
Parametry druku Technologia druki FFF (FDM)
Wysokość warstwy 0.07 - 0.6 mm
Prędkość druku w trybie HQ 80 mm/s
Prędkość przejazdu w osi X,Y 200 mm/s
Prędkość wypełnienia 150 mm/s (w zależności od średnicy dyszy)
Dokładność pozycjonowania osi (X,Y) 7 μm
Dokładność pozycjonowania osi Z 0,625 μm
Wymagania techniczne Pakiet oprogramowania Simplify 3D, Cura
Komunikacja Karta SD, USB, LAN, WiFi
Obsługiwane formaty .gcode
Zasilanie 230V/50Hz
Uśredniony pobór mocy przy pracy (dla PLA) 250 W
Max. pobór mocy 1000 W

Elementy zestawu

Drukarka 3D Signal Pro

Drukarka 3D Signal Pro

Zestaw eksploatacyjny

Zestaw eksploatacyjny

Dwie szpule filamentu

Dwie szpule filamentu

Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna

Aktualności

Napisz do nas wiadomość

Dozwolone: pdf, doc, docx, jpg, png Maksymalny rozmiar pliku: 5MB * - pola obowiązkowe