Nowoczesny i funkcjonalny design


Łącząc potrzeby wizualne oraz funkcjonalne użytkowników zastosowaliśmy solidną aluminiową konstrukcję, która jest lekka, a zarazem wytrzymała.Nowy model drukarki zapewnia stabilną eksploatację oraz pracę urządzenia, eliminując wszelkie niepożądane drgania.

 
 

Podwójna głowica


Zaimplementowanie podwójnej głowicy pozwala na wykonywanie zarówno wydruków dwukolorowych jak i druku z dwóch różnych materiałów. Przy tworzeniu skomplikowanych modeli, które wymagają podpór, mamy możliwość skorzystania z filamentów rozpuszczalnych jak PVA czy HIPS, dla uzyskania gładkiej powierzchni w miejscu styku materiałów.

Komora robocza z aktywną kontrolą temperatury


System nagrzewnia oraz wentylacji pozwala na sterowanie parametrami temperatury w zakresie 50°C. Utrzymanie stałych warunków w komorze roboczej jest niezbędnym czynnikiem przy druku z wymagających materiałów, charakteryzujących się skurczem jak np. ABS, PC czy nylon. Ponadto drukowane elementy są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi.

Prowadnice liniowe HIWIN


Dynamikę pracy oraz pozycjonowanie z dużą dokładnością ruchu układu jezdnego, osiągnęliśmy dzięki zastosowaniu prowadnic liniowych HIWIN. Tego typu rozwiązanie gwarantuje odwzorowanie wszelkich detali zarówno przy tworzeniu niewielkich jak i dużych, skomplikowanych modeli.

W pełni automatyczna kalibracja stołu


Signal PRO to przede wszystkim intuicyjna i dobrze współpracująca z użytkownikiem maszyna. Dlatego też stworzyliśmy w pełni automatyczne poziomowanie stołu, eliminując ryzyko nieprawidłowego ustawienia wysokości względem układu jezdnego. W połączeniu z granitową powierzchnią platformy roboczej, kluczowe pierwsze warstwy wydruku będą idealnie przylegały do płaszczyzny.

Dotykowy ekran z autorską aplikacją


W celu możliwie najprostszej komunikacji z urządzeniem, drukarka ATMAT Signal Pro została wyposażona w 7-calowy ekran dotykowy z autorskim interfejsem. Z poziomu panelu sterującego użytkownik bez trudu ma dostęp do podstawowej i zaawansowanej funkcjonalności drukarki.

Dopasowana pod każdym względem


Rozwiązania konstrukcyjne zostały dobrane tak, aby pozwolić użytkownikom na pełną swobodę w wyborze materiału oraz parametrów druku. Signal Pro dzięki ekstruderowi typu direct, pracuje z szeroką gamą dostępnych na rynku filamentów– od typowych rozwiązań takich jak PLA, PET, ABS po materiały elastyczne, gumy czy plastiki z domieszkami drewna, metali lub dodatkami mineralnymi. Ułatwieniem jest również uniwersalność urządzenia pod kątem programów przygotowujących modele do druku. Posiadamy odpowiednie profile zarówno do darmowych jak i komercyjnych slicer’ów.

Polska produkcja, wsparcie i serwis


Wszystkie urządzenia powstały oraz składane są w siedzibie firmy na terenie Polski. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby każde zamówienie wykonane było z najwyższą starannością, dbając o każdy szczegół. Zapewniamy wsparcie naszych inżynierów zarówno w okresie trwania gwarancji jak i po jej zakończeniu. W celu zapewnienia, jak najlepszej obsługi naszych Klientów, ofertujemy także natychmiastowy serwis.