Analityka i kontrola procesu drukowania w zasięgu ręki

  • 10 / 07 / 2019
  • Drukarki 3D
  • Signal PRO

 

Wybierając drukarkę 3D, użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na parametry techniczne sprzętu oraz jakość i precyzję wydruku. Jednak w dobie intensywnego rozwoju technologii oraz wszechobecnego dostępu do smartfonów, tabletów i laptopów, coraz większą wartość ma również możliwość komunikacji użytkownika z urządzeniem, intuicyjność jego obsługi oraz szybki dostęp do pożądanych informacji.

 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej aplikacji przeznaczonej do obsługi drukarek ATMAT Signal Pro i ATMAT Galaxy, procesy produkcyjne zostaną usprawnione i zoptymalizowane, a korzystanie z drukarek 3D stanie się jeszcze prostsze dla ich użytkowników.

 


Jakich zmian możemy się spodziewać?


Pierwszą funkcjonalnością, widoczną od razu po rozpoczęciu korzystania z drukarki 3D, jest pasek szybkiego dostępu z pogrupowanymi opcjami aplikacji, prezentowanymi w formie graficznej, znajdujący się po lewej stronie ekranu. Ta, z pozoru niewielka zmiana, umożliwia efektywniejsze korzystanie ze sprzętu i pozwala na zachowanie płynności i szybkości pracy. Plusem jest również większy ekran oraz łatwy w obsłudze interfejs.



 

Jedną z najistotniejszych funkcji aplikacji jest opcja przesłania projektu wydruku, korzystając z połączenia sieciowego LAN z drukarką – to doskonałe narzędzie przyspieszające i usprawniające rozpoczęcie procesu drukowania. W razie potrzeby projekty mogą zostać zapisane w pamięci wewnętrznej  urządzenia, co jest przydatne zwłaszcza przy drukowaniu powtarzalnych projektów.

 


Aplikacja pozwala również na podglądanie na bieżąco takich parametrów jak:

  • prędkość drukowania,
  • temperatura wydruku,
  • temperatura wewnątrz urządzenia,
  • przepływ filamentów,
  • stopień nagrzania drukarki.


Na każdym etapie drukowania możemy sprawdzić postęp pracy drukarki (w skali od 1 do 100%) oraz ilość czasu (z dokładnością do minuty) pozostałą do zakończenia procesu drukowania. Dzięki temu użytkownik może swobodnie rozplanować pozostałe zadania oraz lepiej zorganizować swój czas pracy, zwiększając tym samym jej efektywność. Dostęp do informacji dotyczących ścieżki ekstruzji filamentu pozwala na dokładniejszą analizę pracy drukarek 3D, a w przyszłości również na wprowadzenie niezbędnych modyfikacji i stałe doskonalenie projektów. Korzystając z aplikacji, możemy również dostroić kalibrację dzięki wbudowanej funkcji mikrokroków, co jest szczególnie ważne przy drukowaniu przy użyciu bardzo małych dysz.


Użytkownicy często korzystający z wymagających filamentów – takich jak nylon czy ABS – z pewnością docenią dostęp do statystyk pracy sprzętu, w których będą mogli przeanalizować np. wahania temperatury, mające wpływ na jakość otrzymanego produktu.

 

 

W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek anomalii podczas pracy drukarki dowiadujemy się o niej natychmiast – dzięki funkcji powiadomień. Pozwala to na zaoszczędzenie materiałów oraz czasu użytkownika, zwiększa wydajność drukarki i daje możliwość szybkiej reakcji. Aplikacja umożliwia również wciśnięcie przycisku bezpieczeństwa i zatrzymania drukowania z poziomu interfejsu – dotychczas było to możliwe jedynie poprzez specjalny przycisk umieszczony na obudowie drukarki.


Praca zdalna? Teraz to możliwe!


Wszystkie akcje, łącznie z rozpoczęciem procesu drukowania czy nagrzewania drukarki, od teraz mogą być wykonywane również zdalnie – z poziomu komputera. Dzięki aplikacji, w modelach z zamontowaną wewnątrz urządzenia kamerą, otrzymujemy dostęp do podglądu „na żywo” wydruku, dzięki czemu nawet w biurze zlokalizowanym w znacznej odległości od hali produkcyjnej, będziemy na bieżąco obserwować postęp prac.


Aplikacja została doskonale dopracowana pod kątem funkcjonalności – zwiększa wydajność pracy drukarek w nią wyposażonych oraz ułatwia komunikację użytkownika z urządzeniem. Warto przekonać się o tym na własnych projektach.

Zobacz również