Autorski projekt przyłbic ochronnych

  • 02 / 04 / 2020
  • Aktualności

 

W czasie, gdy z Polski i ze Świata, docierają do nas coraz to bardziej niepokojące wieści o postępującej epidemii, inżynierowie ATMAT wraz z WMB International pracują nad autorskim projektem przyłbicy do samodzielnego złożenia.

 

Przyłbice ochronne są niezbędnym wyposażeniem służby zdrowia, policjantów czy straży miejskiej. Minimalizują ryzyko zarażenia się wirusem COVID-19 i umożliwiają bezpieczne wykonywanie ryzykownej pracy. Zapotrzebowanie na nie rośnie z każdą dobą. Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji pomocy dla szpitali, drukując konstrukcje do przyłbic ochronnych oraz przekazując je do jednostek, zgłaszających braki w zaopatrzeniu. 

Do złożenia typowych przyłbic wykorzystuje się m.in. elementy wydrukowane w 3D oraz specjalną, ochronną szybkę z przezroczystego tworzywa.

 

 

Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy wiele czasu, dostępu do producentów lub nastąpi deficyt na rynku arkuszy PET i poliwęglanu?

 

Wraz z firmą WMB International opracowaliśmy nowy sposób składania przyłbic ochronnych - przy użyciu rękawa do pieczenia lub innej, przejrzystej folii. Co istotne, można zrobić to samodzielnie, tak, jak na zamieszczonym poniżej filmie.

 

 

WMB International planuje dostarczać maski do hurtowni medycznych, pracuje również nad własną produkcją środka odkażającego.

 

Ponieważ zapotrzebowanie na osłony już jest bardzo wysokie, warto poznać alternatywne rozwiązania, dostępne tu i teraz.

 

Zobacz również