Galaxy

Niezawodna precyzja tworzenia

Rozwiązanie dla użytkowników, którym zależy na osiąganiu wysokiej jakości druku, tworząc jednocześnie duże elementy. Drukarka zapewnia szybką pracę, przy zastosowaniu niewielkich dysz (od 0.15 do 0.8 mm) i pozwala na użycie każdego rodzaju materiału. Dwie dedykowane głowice drukujące w połączeniu z autokalibracją stołu dają najwyższy poziom dokładności, a siedmiocalowy ekran dotykowy gwarantuje łatwą i intuicyjną obsługę. Model jest dostosowany do użytku przemysłowego.

Galaxy

Dostępne pola robocze

Wybierz model dopasowany pod kątem Twojego biznesu

Galaxy 500

X:400 Y:400 Z:500 mm

Galaxy 600

X:500 Y:500 Z:600 mm

Jakość i duża przestrzeń

Drukarkę ATMAT Galaxy docenią zwłaszcza firmy z branży przemysłowej (inżynieria, robotyka, motoryzacja czy architektura), które chcą zwiększyć efektywność swoich działań poprzez zastosowanie technologii addytywnych. Wykorzystanie niewielkich dysz (od 0.15 do 0.8 mm) zapewnia osiągnięcie wysokiej dokładności. Dzięki temu maszyna doskonale sprawdzi się przy seryjnej produkcji, gdzie powtarzalność i zachowanie wymiarowości i kształtu ma duże znaczenie. Dostępna przestrzeń pozwala drukować duże elementy w jednym kawałku, bez konieczności dzielenia na części.

Galaxy

Bezprzewodowa komunikacja

 

Proces przesyłania plików do drukarki, uruchamiania wydruku oraz sterowanie parametrami może odbywać się bezprzewodowo lub standardowo przy użyciu pamięci zewnętrznej. Wykorzystanie wbudowanego modułu wifi pozwala na zarządzanie procesem druku z poziomu komputera. Jest to rozwiązanie wygodne oraz użyteczne zwłaszcza w dużych zakładach, gdzie wymagane jest koordynowanie pracy wielu drukarek jednocześnie. Łączność mobilna zwiększa produktywność oraz oszczędza czas Użytkownika.

Galaxy

Uniwersalne 2 głowice

Urządzenie jest w pełni uniwersalne i odpowiada na potrzeby Użytkownika. Podwójna głowica z ekstruderem direct pracuje z szeroką gamą dostępnych na rynku filamentów (PLA, ABS, PET-G, TPU, HIPS, NYLON, Laywood, czy Laybrick). Również nowe tworzywa topliwe do temperatury 295 stopni, bez problemu mogą być używane przy produkcji. Zastosowane w drukarce ATMAT Galaxy rozwiązania konstrukcyjne zostały dobrane tak, aby dać pełną swobodę w wyborze nie tylko materiału, ale również parametrów druku. W celu przygotowania modeli do druku można korzystać zarówno z darmowych, jak i komercyjnych slicerów.

Galaxy

Ochrona użytkowników i środowiska

Praca w przemyśle wymaga specjalnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo ludzi oraz nieprzerwaną pracę urządzeń. Dlatego drukarka ATMAT Galaxy została wyposażona w zamkniętą komorę o wielowymiarowym polu roboczym. Komora posiada system wymuszonej wentylacji odpowiedzialny za eliminowanie wszelkich szkodliwych oparów i związków chemicznych, powstających podczas procesu drukowania. Dzięki temu praca z urządzeniem jest bezpieczna, zarówno dla osób obsługujących, jak i środowiska naturalnego.

Galaxy

Aktywna kontrola temperatury

Drukarka ATMAT Galaxy została wyposażona w szczelną, stalową obudowę z systemem kontroli grzania. Dzięki temu urządzenie pozwala utrzymać stałą, optymalną temperaturę wewnątrz komory roboczej, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Zastosowany w niej system kontroli przepływu ciepłego powietrza gwarantuje odpowiednie środowisko pracy dla wymagających materiałów, zapobiegając rozwarstwianiu materiału i odrywaniu się wydruku od powierzchni stołu.

Galaxy

Stabilna ciągła praca

Konstrukcja drukarki opiera się na podzespołach renomowanych producentów, uzyskując wysoką efektywność i niezawodność. Sprawdzone, stabilne części w połączeniu z autorskimi rozwiązaniami zapeniają ciągłość pracy oraz bezawaryjność.

Galaxy

Poznaj niezawodną precyzję tworzenia

  Parametry Galaxy
Parametry drukarki Obszar roboczy X:400 Y:400 Z:500 / X:500 Y:500 Z:600 mm
Środowisko druku zamknięta, podgrzewana komora
Podgrzewana komora tak
max. temp. komory 45oC
Wymiary urządzenia 1100 x 750 x 950 mm, 80 kg / 1200 x 850 x 1100 mm, 90 kg
Głowica Liczba głowic 2
Średnica dyszy 0.15 -0.8 mm
Max. temp. głowicy 295oC
Liczba ekstruderów direct 2
 Stół roboczy Materiał  płyta granitowa
Max. temp. stołu 140oC
Automatyczna kalibracja stołu tak
Szpula filamentu Obsługiwane materiały PLA, PET-G, ABS, TPU, HIPS, PVA, PC, Nylon, elastyczne, materiały z domieszkami
Materiał podporowy PVA, HIPS, inne 
Średnica materiału 1.75 mm
Parametry druku Technologia druki FFF (FDM)
Wysokość warstwy 0.07 - 0.6 mm
Prędkość druku w trybie HQ 80 mm/s
Prędkość przejazdu w osi X,Y 200 mm/s
Prędkość wypełnienia 150 mm/s (w zależności od średnicy dyszy)
Dokładność pozycjonowania osi (X,Y) 7 μm
Dokładność pozycjonowania osi Z 0.625 μm
Wymagania techniczne Pakiet oprogramowania Simplify 3D, Cura
Komunikacja karta SD, USB, LAN, WiFi
Obsługiwane formaty .gcode
Zasilanie 230V/50Hz
Uśredniony pobór mocy przy pracy (dla PLA) 400 W
Max. pobór mocy 1200 W

 

Elementy zestawu

Drukarka 3D Galaxy

Drukarka 3D Galaxy

Zestaw eksploatacyjny

Zestaw eksploatacyjny

Dwie szpule filamentu

Dwie szpule filamentu

Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna

Napisz do nas wiadomość

Dozwolone: pdf, doc, docx, jpg, png Maksymalny rozmiar pliku: 5MB * - pola obowiązkowe