Kolejna edycja Dni Druku 3D za nami

  • 01 / 04 / 2019
  • Aktualności

 

Targi branżowe to niepowtarzalna okazja do spotkania z Klientami i osobami poszukującymi rozwiązań produkcyjnych oraz miejsce do prezentacji naszej oferty maszynowej i obszarów wykorzystania drukarek 3D w przemyśle. Tegoroczna Przemysłowa Wiosna, która odbyła się w dniach 26-28 marca, była dla nas olbrzymim wyzwaniem logistycznym z powodu nieszablonowej prezentacji, jednak ogromne zainteresowanie stoiskiem ATMAT, zdecydowanie wynagrodziło wielomiesięczne zaangażowanie i pracę. Jak przebiegała XI edycja Dni Druku 3D?

 


Caudron wzbudził ogromne zainteresowanie


Podczas targów zaprezentowaliśmy unikalną możliwość wykorzystania druku 3D w praktyce. Rekonstrukcja zabytków, to proces niekiedy bardzo trudny, żmudny i niejednokrotnie niemożliwy, a to przez niewystarczające środki finansowe, brak zachowanych elementów konstrukcyjnych czy technologii ich wytworzenia. W zaprezentowanym przez nas przypadku druk 3D okazał się jedyną możliwością na przywrócenie bryły 80-letniego samolotu, który przyciągnął na stoisko ATMAT nie tylko osoby z branży, ale również media i wszystkich pasjonatów zabytkowych maszyn. Choć przewiezienie tego samolotu myśliwskiego nie należało do najłatwiejszych, a nałożenie części kokpitowej na skrzydła graniczyło z cudem, udało się, a samolot przez cały okres wydarzeń targowych cieszył oczy wszystkich zainteresowanych nim gości.

 

P1050331


Saturn z nagrodą, Signal Pro 500 w nowej odsłonie


To już kolejne targi, z których wracamy z nagrodą główną za produkt. Organizatorzy tegorocznego wydarzenia szczególnie docenili drukarkę ATMAT SATURN, jedną z dwóch wielkogabarytowych drukarek 3D wykorzystaną m. in. do wydrukowania elementów do zabytkowego samolotu Caudron. Dni Druku 3D to szansa na prezentację oferty, która z roku na rok jest coraz bogatsza, a produkty bardziej precyzyjne, szybsze i dopasowane do wymagań i oczekiwań branży przemysłowej. Tym, co zaprezentowaliśmy po raz pierwszy, była nowa wersja drukarki Signal Pro 500. Nowy design, filtr węglowy, kamera umożliwiająca podgląd procesu drukowania 24h na dobę i nowoczesne oprogramowanie pozwalające na sterowanie oraz uruchomienie wydruków z poziomu komputera, to główne zmiany, które zostały przez nas przedstawione.

 

P1050596


Na naszym stoisku nie mogło zabraknąć też maszyn. Podczas targów zaprezentowaliśmy również przykładowe stanowisko zrobotyzowane. W skład modelowego stanowiska wchodził między innymi 6-osiowy robot FANUC z serii M-10 charakteryzujący się niewielkim rozmiarem i dużą szybkością. Zastosowanie kompaktowego źródła spawalniczego firmy ABICOR BINZER iROB Pulse 500 oraz odpowiednia integracja z robotem, umożliwiły przeprowadzenie symulacji spawania detalu. Przedstawiona cela spawalnicza posiadała także odpowiednie zabezpieczenia, właściwe dla procesu spawania.

 


P1050604

 

ATMAT w obiektywie mediów


Informacje o tym, co zostanie zaprezentowane przez nas na tegorocznych targach pojawiały się w mediach na długo przed rozpoczęciem Dni Druku 3D. Postęp prac przy rekonstrukcji na bieżąco śledziły media i informacje publikowane były m.in. w Gazecie Krakowskiej, Interii, Dzienniku Polskim 24, Lovekrakow.pl, Gazecie Wyborczej i na wielu innych portalach internetowych i w wydaniach drukowanych, natomiast regionalne oddziały Telewizji Polskiej przygotowały dwa materiały wideo, które ukazały się nie tylko na antenie telewizji, ale również w sieci.

 

IMG_20190326_094813

Zobacz również