Signal Pro w nowej odsłonie

  • 12 / 06 / 2019
  • Aktualności
  • Drukarki 3D

 

Technologia druku 3D zmienia oblicze wielu branż. Innowacyjne i zaawansowane projekty wymagają stałego udoskonalania dostępnych obecnie na rynku drukarek, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość druku 3D. Dlatego wprowadziliśmy do sprzedaży zaktualizowaną wersję drukarek Signal Pro.

 

Projekt bez tytułu (1)


Technicznie rzecz biorąc – co się zmieniło?

 

Model wyposażono w nowy, innowacyjny ekstruder, który jest wydajniejszy w porównaniu z poprzednią wersją i gwarantuje nieprzerwany przepływ filamentu podczas drukowania. Sam proces tworzenia elementów został przyspieszony - bez straty na jakości - dzięki zamontowaniu dwóch wentylatorów oraz kanałów nakierowanych dokładnie na wypływający materiał. Nowa głowica znacząco ułatwia drukowanie z dwóch materiałów, dzięki braku konieczności poziomowania dwóch głowic (dysz) względem siebie - dwie głowice są połączone ze sobą w jeden podzespół.

 

P1050653

 

Aspektem, który niewątpliwie poprawia komfort użytkowania drukarki, jest zamontowanie w niej filtra węglowego, który ma na celu zmniejszenie intensywności nieprzyjemnych zapachów powstających podczas drukowania z filamentów takich jak ABS. Dodatkowo wprowadzono możliwość zainstalowania w urządzeniu zewnętrznego wentylatora elektrycznego wraz z odciągiem powietrza na zewnątrz pomieszczenia, co sprawdzi się szczególnie w przypadku niewielkich biur projektowych.

 

Zdalna kontrola urządzenia

 

Oprócz typowo technicznych zmian bezpośrednio wpływających na jakość oraz szybkość druku, drukarka 3D Signal Pro została również dopracowana pod kątem wygody użytkownika podczas pracy. Dzięki zastosowaniu portu LAN oraz specjalnego oprogramowania, użytkownik ma możliwość bezprzewodowego połączenia sieciowego drukarki z aplikacją zainstalowaną na komputerze i telefonie. Taka funkcjonalność pozwala na zdalne sterowanie drukarką oraz podgląd procesu drukowania.

 

Urządzenie wyposażono również w większy ekran o przekątnej 10,1 cala, co sprawia,  że obsługa urządzenia poprzez aplikację wewnętrzną jest wygodniejsza. Ponadto, drukarka 3D posiada szerokokątną kamerę, która pozwala na podgląd procesu drukowania w czasie rzeczywistym, a to daje możliwość sprawdzenia, czy przebiega on poprawnie. Dodatkową zmianą jest zamontowanie w Signal Pro oświetlenia LED RGB, które informuje o aktualnym stanie drukarki.

 

P1050708

 

Seria Signal Pro została też wyposażona w pamięć wewnętrzną o pojemności 12 GB. Dzięki temu operator maszyny ma możliwość wgrania projektów z nośnika USB lub przesłania ich przez sieć LAN z poziomu aplikacji do urządzenia. Taki zabieg pozwala na uniknięcie problemu rozłączenia się nośnika zewnętrznego z drukarką podczas pracy i sprawia, że modele, które są często powielane, mogą być na stałe przechowywane bezpośrednio w pamięci.

Konstrukcję urządzenia zoptymalizowano pod kątem zastosowania do druku szpuli o wadze do 2,5kg. Takie rozwiązanie pozwala na druk dużych detali bez potrzeby zmiany filamentu, a co za tym idzie, zmniejsza to konieczność ingerencji operatora w proces druku.

 

Reasumując…


Precyzja i wysoka jakość wydrukowanych przedmiotów jest bardzo ważna, jednak istotnym aspektem w odniesieniu do pracy z urządzeniem jest również intuicyjna obsługa i zdalna kontrola drukarki 3D.

 

Drukarka Signal Pro jest już dostępna w sprzedaży. Zapraszamy do kontaktu z Inżynierami ds. sprzedaży ATMAT w celu pozyskania oferty na to urządzenie: https://atmat.pl/kontakt

 

P1050735

 

Zobacz również