Formnext 2019

  • 25 / 11 / 2019
  • Aktualności

 

W dniach 19-22 listopada 2019 roku we Frankfurcie nad Menem odbyła się kolejna edycja targów Formnext. Wzięliśmy w nich udział po raz drugi, a podczas czterodniowego wydarzenia branżowego zaprezentowaliśmy własne maszyny i rozwiązania, które wpisują się w ideę Przemysłu 4.0.  

 

Technologie ATMAT przeznaczone do wytwarzania addytywnego prezentowane były nie tylko przez nasz wykwalifikowany zespół. Rozpoznaniem potrzeb wszystkich odwiedzających stoisko zajmowali się również przedstawiciele firmy 3D Connect, która na targach rozpoczęła wyłączną dystrybucję naszych maszyn na rynku niemieckim.

 

Więcej o współpracy można przeczytać w artykule: Firma 3D Connect została dystrybutorem drukarek 3D ATMAT

 

 

Na stoisku można było zobaczyć wielkogabarytową drukarkę Saturn o polu roboczym o wymiarach 1200 mm x 1000 mm x 1000 mm, a także nieco mniejsze urządzenia, jak Signal Pro oraz dwie drukarki Galaxy. Bogata kolekcja modeli pokazowych zaprezentowanych na ekspozycji potwierdziła możliwości wytwórcze naszych urządzeń.

 

Podobnie jak podczas Warsaw Industry Week, również we Frankfurcie pokazaliśmy proces zrobotyzowanej obróbki modeli 3D. Do jego prezentacji zastosowaliśmy robota przemysłowego marki Fanuc oraz wygrodzenia Troax.

 

Dlaczego wzięliśmy udział w targach Formnext 2019?

 

Nasz udział w kolejnej już edycji targów Formnext we Frankfurcie, otwiera nam możliwości nawiązania współpracy nie tylko z potencjalnymi klientami, ale również partnerami, którzy przyczyniają się do rozwoju produktów. Branża Additive Manufacturing rozwija się dynamicznie, co można zauważyć w prawie 25% wzroście ilości wystawców [w porównaniu do edycji 2018]*. Po raz pierwszy w tym roku przedstawiliśmy naszą współpracę z niemieckim dystrybutorem 3D Connect, który jest odpowiedzialny za tworzenie relacji z klientami oraz partnerami z rodzimego rynku. Tegoroczne wydarzenie przyczyniło się do nawiązania wielu kontaktów biznesowych nie tylko z europejskimi firmami, ale i światowymi graczami w branży druku 3D.

Edyta Kowalska, Specjalista ds. eksportu

*Źródło: Formnext 2019 by the Numbers, Alkaios Bournias Varotsis, PhD, LinkedIn

 

Jak tegoroczne targi ocenia nasz Partner, firma 3D Connect?

 

Formnext rozwinął się w porównaniu roku bieżącego do roku ubiegłego i stał się jeszcze lepszym wydarzeniem międzynarodowym. Wielu odwiedzających jest zainteresowanych drukowaniem 3D i poszukuje większych maszyn. Galaxy i większe drukarki zostały bardzo dobrze przyjęte przez zwiedzających.
Zainteresowanie drukarkami ATMAT 3D było naprawdę bardzo pozytywne. Cena i usługi, w tym serwis oraz wspólne działania na jednym stoisku ze Specjalistami 3D Connect dla obszaru niemieckojęzycznego zostały dobrze przyjęte przez odwiedzających. Jesteśmy przekonani, że jest to właściwa droga na przyszłość.

Andreas Meißner, CEO 3D Connect

 

 

Zobacz również