Tradycyjny sposób wykonywania makiet jest czasochłonny i wymaga zaangażowania wielu osób. Uzyskane efekty nie zawsze są zadowalające - ręcznie wykonywane makiety nie są tak precyzyjne i trwałe jak te, zrobione przy pomocy technologii addytywnej. Druk 3D sprawił, że prezentacja wizji projektanta w tej formie stała się znacznie prostsza i łatwiejsza dla każdego architekta czy biura projektowego.
Elementy makiety Katedry z Notre Dame w Reims wydrukowane na drukarce 3D ATMAT
Co sprawiło, że druk 3D zaczęto wykorzystywać do tworzenia makiet planowanych realizacji?
Technologia ta pozwala na optymalizację pracy - oszczędza czas i pieniądze (w porównaniu z tradycyjnymi metodami). Co więcej, wydrukowane modele mają wysoką jakość i trwałość oraz są wykonane estetycznie, a detale odwzorowane są bardzo precyzyjnie. Klienci, dla których ważna jest możliwość dotknięcia i obejrzenia gotowego projektu, jeszcze przed jego otrzymaniem, docenią wykorzystanie takiego rozwiązania. Ponieważ „kupujemy oczami”, taka forma prezentacji produktu może wpłynąć na jego sprzedaż - zarówno w branży deweloperskiej, jak i w motoryzacyjnej czy przemysłowej.
Makieta winnicy Dlawina.pl
Makiety architektoniczne w 3D
Doskonałą formą zaprezentowania oferty mieszkaniowej jest pokazanie jej w formie przestrzennej. Taka wizualizacja może zwiększyć zaangażowanie potencjalnych Klientów w prezentację oraz będzie uzupełnieniem dla opisów, planów technicznych i architektonicznych, przedstawiając, jak w rzeczywistości będzie wyglądała planowana inwestycja. Profesjonalne podejście oraz wysoka jakość wykonania modelu poglądowego wpływają na odbiór i postrzeganie przez kupujących. Firma wyda się godna zaufania, wiarygodna i prestiżowa, co może być decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie inwestycji. W takim przypadku druk 3D ma na celu nie tylko wizualizację projektu, ale jest również skuteczną reklamą.
Makiety przemysłowe w 3D
Przedstawienie koncepcji inwestorowi lub kontrahentowi w branży przemysłowej jest trudne do zrealizowania, szczególnie w przypadku rozwiązań o ponadprzeciętnych rozmiarach. Dlatego warto wykorzystać możliwości technologii addytywnej i wydrukować makiety przemysłowe w 3D. Technologia addytywna pozwala na stworzenie zarówno koncepcyjnych modeli, jak i na opracowanie szczegółowej prezentacji konkretnego obiektu. W branżach z sektora przemysłu ciężkiego druk 3D wykorzystuje się do wizualizacji szerokiego spektrum modeli i makiet przedstawiających zakłady przemysłowe, linie produkcyjne, urządzenia i ich przekroje oraz wszelkiego rodzaju maszyny.
Więcej na temat makiet przemysłowych można przeczytać tutaj: https://atmat.pl/precyzyjne-odwzorowanie-makiety-technologiczne
Makiety w 3D
Technologia addytywna praktycznie nie ma ograniczeń - umożliwia przedstawienie dowolnego, nawet skomplikowanego modelu zarówno w architekturze, jak i w przemyśle. Możliwości te docenią szczególnie inwestorzy -taki efektywny sposób prezentacji projektu może wpłynąć na podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Zastosowanie druku 3D w architekturze pozwala na szczegółowe zobrazowanie wizji projektanta i uatrakcyjnia jej przedstawienie. Potencjalni Klienci z pewnością docenią staranne i profesjonalne podejście do oferty sprzedażowej.