Saturn

Nowy wymiar produkcji

Nowatorskie urządzenie stworzone do produkcji wielkogabarytowych modeli w technologii przyrostowej. Drukarka bazuje na rozwiązaniach przemysłowych, oferując bardzo szeroki wachlarz możliwości. Zastosowane autorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość i stabilność pracy. Systemy bezpieczeństwa pozwalają spełnić wymagania panujące w zakładach produkcyjnych. Maszyna znajduje zastosowanie w branży przemysłowej, architektonicznej, automotive oraz w lotnictwie.

Saturn

Optymalnie dobrane parametry

dla uzyskania maksymalnej wydajności

Pole robocze drukarki

X:1200 Y:1000 Z:1000 mm

Nagroda główna za produkt

przyznana podczas XI Dni Druku 3D

Granitowy stół roboczy z 4-strefowym systemem grzewczym

Podgrzewana platforma robocza jest obecnie wymogiem w przypadku wydruków z szerokiej gamy filamentów dostępnych na rynku. Stół wyposażono w czterostrefowy system grzewczy w celu zmniejszenia zużycia energii do ogrzania jego dużych gabarytów oraz zapewnienia szybkiej gotowości do pracy. Dzięki użyciu granitowej płyty jako platformy roboczej ma on bardzo dobre właściwości adhezyjne, a przygotowywanie do pracy nie sprawia żadnych problemów.

Saturn

Wysokowydajna podwójna głowica

Dzięki wysokowydajnej podwójnej głowicy wraz ze wspomaganiem ekstrudera drukarka spełnia swoją podstawową funkcję, jaką jest nieprzerwana praca, w efekcie której powstają wydruki wysokiej jakości. Głowice zasilono podwójnym i pojedynczym ekstruderem oraz dwiema dyszami – docelowo są to trzy ekstrudery o układzie 2 + 1. Głowicę zaprojektowano w taki sposób, aby gwarantować właściwe użycie filamentu przy produkcji zarówno niskoseryjnych, jak i wysokonakładowych wydruków. Ponadto wyposażenie drukarki w regulację wysokości głowicy pomocniczej redukuje ryzyko wystąpienia problemów w czasie druku z dwóch głowic jednocześnie.

Saturn

Inteligentne systemy kontroli pracy maszyny

Drukarkę wyposażono w inteligentne systemy kontroli, umożliwiające użytkownikowi szybką reakcję na pojawiające się problemy. W urządzenie wbudowano m.in. czujnik braku przepływu filamentu, zapobiegający nagłemu przerwaniu wydruku, a także czujnik pomiaru masy filamentu, pozwalający przewidzieć stan ilościowy materiału, potrzebny do wydrukowania przygotowanego modelu. Niezawodność inteligentnych systemów kontroli pracy urządzenia przekłada się na stabilność procesu oraz doskonałą jakość powierzchni wydruku. Ponadto wdrożenie systemu chłodzenia sprężonym powietrzem umożliwiło wydajniejsze chłodzenie wydruku powietrzem pochodzącym spoza maszyny.

Saturn

Termoizolowana, podgrzewana komora

Utrzymanie stałej temperatury w komorze roboczej drukarki jest kluczową funkcjonalnością wpływającą na pracę urządzenia. Zaprojektowanie wielkogabarytowej maszyny przemysłowej dało podstawy do stworzenia zamkniętej, termoizolowanej, podgrzewanej komory roboczej – niezbędnej do wydruku z wymagających materiałów, stosowanych przy produkcji elementów wykorzystywanych w branży przemysłowej.

Saturn

Intuicyjna obsługa

Rozwiązania konstrukcyjne zostały dobrane tak, aby pozwolić użytkownikom na pełna swobodę w wyborze materiału oraz parametrów druku.Podczas projektowania urządzenia zadbaliśmy o szereg innowacyjnych usprawnień, które wpływają na łatwość obsługi. Przyśpieszyliśmy pracę Użytkownika poprzez wbudowanie panelu sterowania w obudowę, zamocowanie chowających się centralnych drzwi czy umiejscowienie wszystkich szaf (w tym pojemnej szafy narzędziowej) na jednym boku maszyny. Zachowaliśmy przy tym wszystkie normy bezpieczeństwa.

Saturn

Spełnione wymogi BHP

W konstrukcji uwzględniono wszystkie restrykcyjne wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodność z zasadami BHP zapewniają m.in.: sygnalizacja świetlna, informująca o etapach pracy drukarki, specjalistyczne oznakowanie niebezpiecznych elementów oraz odpowiednie przyciski, umożliwiające natychmiastowe zatrzymanie pracy urządzenia. Te właściwości drukarki sprawiają, że jest ona profesjonalną maszyną przemysłową, dostosowaną do eksploatacji w halach produkcyjnych.

Saturn

Odkryj nowe oblicze produkcji

  Parametry Saturn
Parametry drukarki Obszar roboczy X:1200 Y:1000 Z:1000 mm
Środowisko druku zamknięta, podgrzewana komora
Podgrzewana komora tak
max. temp. komory 50°C
Wymiary urządzenia 2600 x 2100 x 2000 mm, 1500 kg
Głowica Liczba głowic 2
Średnica dyszy 0.5 - 3 mm
Max. temp. głowicy 320oC
Liczba ekstruderów direct 3
 Stół roboczy Materiał  płyta granitowa
Max. temp. stołu 100oC
Automatyczna kalibracja stołu tak
Szpula filamentu Obsługiwane materiały PLA, PET-G, ABS, TPU, Nylon, PVA
Materiał podporowy PVA
Średnica materiału 2.85 mm
Parametry druku Technologia druki FFF (FDM)
Wysokość warstwy 0.2 - 1.5 mm (w zależności od średnicy dyszy)
Prędkość druku w trybie HQ 100 mm/s
Prędkość przejazdu w osi X,Y 300 mm/s
Prędkość wypełnienia 200 mm/s (w zależności od średnicy dyszy)
Dokładność pozycjonowania osi (X,Y) 50 μm
Dokładność pozycjonowania osi Z 10 μm
Wymagania techniczne Pakiet oprogramowania Simplify 3D, Cura
Komunikacja USB
Obsługiwane formaty .gcode
Zasilanie 400V
Uśredniony pobór mocy przy pracy (dla PLA) 1500 W
Max. pobór mocy 9000 W

Elementy zestawu

Drukarka 3D Saturn

Drukarka 3D Saturn

Zestaw eksploatacyjny

Zestaw eksploatacyjny

Filament (4 x 8 kg)

Filament (4 x 8 kg)

Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna

Napisz do nas wiadomość

Dozwolone: pdf, doc, docx, jpg, png Maksymalny rozmiar pliku: 5MB * - pola obowiązkowe