Nowe oblicze produkcji

ATMAT SATURN

SATURN

Nowe oblicze produkcji.

Granitowy stół grzewczy

z 4 - strefowym systemem grzewczym.

Podgrzewana komora

zapewnia stałą temperaturę podczas wydruku.

Uniwersalność

drukarka pracuje ze wszystkimi rodzajami filamentu, niezależnie od producenta.

Pole robocze

niezawodna produkcja wielkogabarytowych wydruków.

Podwójna głowica

umożliwia drukowanie dwoma filamentami jednocześnie.

Autokalibracja stołu

zapewnia idealną pierwszą warstwę wydruku.

Drukarka ATMAT Saturn jest nowatorskim urządzeniem, stworzonym do produkcji wielkogabarytowych modeli w technologii przyrostowej. Solidną i stabilną konstrukcję uzupełniają profesjonalne podzespoły. Dzięki wdrożeniu najnowocześniejszych rozwiązań mechanicznych urządzenie to zainicjowało wielkogabarytowy druk 3D w technologii FFF (Fused Filament Fabrication).

Granitowy stół o polu roboczym 1200 × 1000 × 1000 mm – wyróżniający się doskonałymi właściwościami adhezyjnymi oraz termoizolowaną komorą grzewczą – pozwala na realizację nawet najbardziej wymagających wydruków. Urządzenie jest wyposażone w wysokowydajną podwójną głowicę, system wspomagania ekstruderów i czujnik braku przepływu filamentu.

Cała praca drukarki jest kontrolowana przez autorskie oprogramowanie firmy, które stworzono na potrzeby urządzeń oferowanych w portfolio. Maszynę zaprojektowano w taki sposób, aby spełniała wszystkie wymogi zasad bhp objęte dyrektywami. Wskazane możliwości, zamknięte w metalowej obudowie drukarki, sprawiają, że ATMAT Saturn jest profesjonalną przemysłową maszyną tworzącą wydruki najwyższej jakości.

Pole robocze


Wielkoformatowa przestrzeń pola roboczego jest cechą, która szczególnie wyróżnia drukarkę ATMAT Saturn na tle innych konkurencyjnych urządzeń w tej technologii. Pozwala ona tworzyć wydruki o wielkoformatowych rozmiarach tak, żeby nie tracić jakości. Przy projektowaniu drukarki o polu roboczym 1200 × 1000 × 1000 mm za cel postawiliśmy sobie stworzenie konkurencyjnej maszyny do wielkogabarytowych obrabiarek numerycznych, a jednocześnie – obniżenie kosztów oraz czasu produkcji specjalistycznych narzędzi.

Spełnione wymogi BHP


Gabaryty urządzenia, jego zaawansowanie oraz eksploatacja w halach produkcyjnych wymagają przestrzegania restrykcyjnych zasad bhp. Drukarka ATMAT Saturn jest wyposażona w elementy gwarantujące bezpieczeństwo i higienę pracy, takie jak przycisk bezpieczeństwa czy zamykana na klucz konstrukcja urządzenia. Dzięki nim maszyna podczas pracy jest bezpieczna dla człowieka i nieszkodliwa dla środowiska.

Wysokowydajna podwójna głowica oraz wspomaganie ekstrudera


Dzięki wysokowydajnej podwójnej głowicy wraz ze wspomaganiem drukarka spełnia swoją podstawową funkcję, jaką jest nieprzerwana praca, w efekcie której powstają wydruki wysokiej jakości. Głowice zasilono podwójnym i pojedynczym ekstruderem oraz dwiema dyszami – docelowo są to trzy ekstrudery o układzie 2 + 1. Głowicę zaprojektowano w taki sposób, aby gwarantować właściwe użycie filamentu przy produkcji zarówno niskoseryjnych, jak i wysokonakładowych wydruków. Ponadto wyposażenie drukarki w regulację wysokości głowicy pomocniczej redukuje ryzyko wystąpienia problemów w czasie druku z dwóch głowic jednocześnie.

Autokalibracja platformy roboczej


Drukarka ma funkcję autokalibracji stołu roboczego, dzięki czemu jest intuicyjną maszyną, odpowiednio przygotowaną do bezproblemowej współpracy z użytkownikiem. Zastosowanie autokalibracji wyeliminowało ryzyko niewłaściwych ustawień stołu roboczego, co zapewnia prawidłowe rozpoczęcie kluczowych pierwszych warstw wydruku.

Termoizolowana, podgrzewana komora


Utrzymanie stałej temperatury w komorze roboczej drukarki jest kluczową funkcjonalnością wpływającą na pracę urządzenia. Zaprojektowanie wielkogabarytowej maszyny przemysłowej dało podstawy do stworzenia zamkniętej termoizolowanej, podgrzewanej komory roboczej – niezbędnej do wydruku z wymagających materiałów, stosowanych przy produkcji elementów wykorzystywanych w branży przemysłowej.

Granitowy stół roboczy z 4 - strefowym systemem grzewczym


Podgrzewana platforma robocza jest obecnie wymogiem w przypadku wydruków z szerokiej gamy filamentów dostępnych na rynku. Stół jest wyposażony w czterostrefowy system grzewczy w celu zmniejszenia zużycia energii do ogrzania jego dużych gabarytów oraz zapewnienia szybkiej gotowości do pracy. Dzięki użyciu granitowej płyty jako platformy roboczej ma on bardzo dobre właściwości adhezyjne, a przygotowywanie do pracy nie sprawia żadnych problemów.

Inteligentne systemy kontroli pracy maszyny


Drukarkę wyposażono w inteligentne systemy kontroli, umożliwiające użytkownikowi szybką reakcję na pojawiające się problemy. W urządzenie wbudowano m.in. czujnik braku przepływu filamentu, zapobiegający nagłemu przerwaniu wydruku, a także czujnik pomiaru masy filamentu, pozwalający przewidzieć stan ilościowy materiału, potrzebny do wydrukowania przygotowanego modelu. Niezawodność inteligentnych systemów kontroli pracy urządzenia przekłada się na stabilność procesu oraz doskonałą jakość powierzchni wydruku. Ponadto wdrożenie systemu chłodzenia sprężonym powietrzem umożliwiło wydajniejsze chłodzenie wydruku powietrzem pochodzącym spoza maszyny.

Polska produkcja, wsparcie i serwis w Polsce


Wszystkie urządzenia powstały w siedzibie firmy na terenie Polski – tam są też składane. Nasz zespół dba o każdy szczegół i dokłada wszelkich starań, aby zamówienia były wykonane z najwyższą precyzją. Zapewniamy wsparcie naszych inżynierów zarówno w okresie trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Oferujemy także natychmiastowy serwis w celu zapewnienia naszym Klientom jak najlepszej obsługi.

Dopasowana pod każdym względem


Rozwiązania konstrukcyjne dobrano tak, aby pozwolić użytkownikom na pełną swobodę wyboru materiału oraz parametrów druku. Dzięki ekstruderowi typu direct Saturn pracuje z szeroką gamą filamentów dostępnych na rynku – od typowych rozwiązań, takich jak PLA, PET, ABS, po materiały elastyczne, gumy czy plastiki z domieszką drewna, metali lub dodatków mineralnych. Ułatwieniem jest również uniwersalność urządzenia pod kątem programów przygotowujących modele do druku. Oferujemy odpowiednie profile zarówno do darmowych, jak i do komercyjnych slicerów.

Ergonomia maszyny


Podczas projektowania urządzenia zadbaliśmy o szereg innowacyjnych usprawnień, które wpływają na łatwość obsługi. Przyśpieszyliśmy pracę użytkownika dzięki wbudowaniu panelu sterowania w obudowę, zamocowaniu chowających się centralnych drzwi czy umiejscowieniu wszystkich szaf (w tym pojemnej szafy narzędziowej) na jednym boku maszyny, a przy tym zachowaliśmy wszystkie normy bezpieczeństwa.

Parametry techniczne

Obszar pola roboczego

SATURN

1200mm x 1000mm x 1000mm

URZĄDZENIE

obsługiwane materiały
PLA, PET-G, ABS, TPU, HIPS, PVA, PC, Nylon,materiały elastyczne, materiały z domieszkami
materiał podporowy
PVA, HIPS, inne
ekstruder
direct
komunikacja
karta SD
środowisko druku
zamknięta, podgrzewana komora
stół roboczy
płyta granitowa
max. temp. stołu
100° C
podgrzewana komora
tak (opcjonalnie)
max. temp. komory
60° C
max. temp. głowicy
300° C
wymiary drukarki
2600 x 2100 x 2000 mm
masa drukarki
1500 kg

PRACA URZĄDZENIA

technologia druku
FFF (FDM)
liczba głowic
2
liczba ekstruderów
3
rozdzielczość w osi Z (warstwy)
70 - 600 µm
średnica materiału
2.85 mm
średnica dyszy
0.5 - 3 mm
prędkość druku w trybie HQ
100 mm/s
prędkość wypełniania
200 mm/s (w zależności od średnicy dyszy)

WYMAGANIA TECHNICZNE

zasilanie
400 V
pakiet oprogramowania
Simplify, Cura, Repetier - Host, Executor, inne
obsługiwane formaty
.gcode

Zastosowania

Architektura
Automotive
Przemysł

Znajdź nas

Kontakt