Nieustanne poszerzanie perspektyw

ATMAT SATURN

SATURN

Nowe oblicze produkcji.

Granitowy stół grzewczy

z 4 - strefowym systemem grzewczym.

Podgrzewana komora

zapewnia stałą temperaturę podczas wydruku.

Uniwersalność

drukarka pracuje ze wszystkimi rodzajami filamentu, niezależnie od producenta.

Pole robocze

niezawodna produkcja wielkogabarytowych wydruków.

Podwójna głowica

umożliwia drukowanie dwoma filamentami jednocześnie.

Autokalibracja stołu

zapewnia idealną pierwszą warstwę wydruku.

Pole robocze


Ogromna(Wielkoformatowa) przestrzeń pola roboczego jest cechą, która szczególnie wyróżnia drukarkę ATMAT Saturn na tle innych konkurencyjnych urządzeń w tej technologii. Pozwala to tworzyć wydruki o wielkoformatowych rozmiarach, nie ujmując przy tym na jakości. Tworząc drukarkę o polu roboczym 1200x1000x1000 mm za cel wzięliśmy sobie stworzenie konkurencyjnej maszyny do wielkogabarytowych obrabiarek numerycznych, obniżając koszty oraz czas produkcji specjalistycznych narzędzi

Spełnione wymogi BHP


Gabaryty urządzenia, jego zaawansowanie oraz eksploatacja na halach produkcyjnych wymagają przestrzegania restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Drukarka ATMAT Saturn została wyposażona w elementy BHP takie jak przycisk bezpieczeństwa czy zamykana na klucz konstrukcja urządzenia, które sprawiają, że maszyna podczas pracy jest bezpieczna dla człowieka i dla środowiska.

Wysokowydajna podwójna głowica oraz wspomaganie ekstrudera


Zaimplementowanie wysokowydajnej podwójnej głowicy wraz ze wspomaganiem pozwoliło nam na spełnienie fundamentalnej funkcji drukarki, jaką jest nieprzerwana praca charakteryzująca się wysoką jakością tworzonych wydruków. Tworząc głowice staraliśmy się zasilić je podwójnym oraz pojedyńczym ekstruderem oraz dwoma dyszami, stwarzając docelowo 3 ekstrudery o układzie 2+1. Głowica została zaprojektowana w taki sposób, aby gwarantować właściwą implementację filamentu podczas pracy z niskoseryjnymi wydrukami, jak i z produkcją wysokonakładową.

Autokalibracja platformy roboczej


Zastosowanie w urządzeniu autokalibracji stołu roboczego sprawia, że drukarka jest maszyną intuicyjną, odpowiednio przygotowaną do bezproblemowej współpracy z użytkownikiem. Stosując funkcję autokalibracji konsekwentnie wyeliminowaliśmy ryzyko niewłaściwych ustawień stołu roboczego, tym samym zapewniając prawidłowe rozpoczęcie kluczowych pierwszych warstw wydruku.

Termoizolowana, podgrzewana komora


Utrzymanie stałej temperatury w komorze roboczej drukarki, jest kluczowym aspektem wpływającym na pracę urządzenia. Zaprojektowanie wielkogabarytowej maszyny przemysłowej dało podstawy do zapewnienia zamkniętej termoizolowanej, podgrzewanej komory roboczej, niezbędnej przy wydruku z wymagających materiałów, stosowanych przy produkcji elementów wykorzystywanych w branży przemysłowej.

Granitowy stół roboczy z 4 - strefowym systemem grzewczym


Podgrzewana platforma robocza jest obecnie wymogiem w przypadku wydruków z szerokiej gamy filamentów dostępnych/oferowanych na rynku. Stół został wyposażony w 4-strefowy system grzewczy w celu zmniejszenia zużycia energii do ogrzania jego dużych gabarytów oraz zapewnienia szybkiej gotowości do pracy. Zaimplementowanie granitowej płyty jako platformy roboczej sprawia, że posiada on bardzo dobre właściwości adhezyjne, a przygotowywanie do pracy nie stanowi problemu.

Inteligentne systemy kontroli pracy maszyny


Drukarka została wyposażona w inteligentne systemy kontroli umożliwiające użytkownikowi szybką reakcję na pojawiające się problemy. W urządzeniu wbudowane zostały min. czujnik braku przepływu filamentu, mający za zadanie zapobieganie nagłemu przerwaniu wydruku a także czujnik pomiaru masy filamentu pozwalający przewidzieć stan ilościowy materiału potrzebny do wydrukowania przygotowanego modelu. Niezawodność inteligentnych systemów kontroli pracy urządzenia przekłada się na stabilność procesu oraz doskonałą jakość powierzchni wydruku.

Polska produkcja, wsparcie i serwis


Wszystkie urządzenia powstały oraz składane są w siedzibie firmy na terenie Polski. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby każde zamówienie wykonane było z najwyższą starannością, dbając o każdy szczegół. Zapewniamy wsparcie naszych inżynierów zarówno w okresie trwania gwarancji jak i po jej zakończeniu. W celu zapewnienia, jak najlepszej obsługi naszych Klientów, ofertujemy także natychmiastowy serwis.

Dopasowana pod każdym względem


Rozwiązania konstrukcyjne zostały dobrane tak, aby pozwolić użytkownikom na pełną swobodę w wyborze materiału oraz parametrów druku. Saturn dzięki ekstruderowi typu direct, pracuje z szeroką gamą dostępnych na rynku filamentów – od typowych rozwiązań takich jak PLA, PET, ABS po materiały elastyczne, gumy czy plastiki z domieszkami drewna, metali lub dodatkami mineralnymi. Ułatwieniem jest również uniwersalność urządzenia pod kątem programów przygotowujących modele do druku. Posiadamy odpowiednie profile zarówno do darmowych jak i komercyjnych slicer’ów.

Parametry techniczne

Obszar pola roboczego

SATURN

1200mm x 1000mm x 1000mm

URZĄDZENIE

obsługiwane materiały
PLA, PET-G, ABS, TPU, HIPS, PVA, PC, Nylon, elastyczne materiały z domieszkami
materiał podporowy
PVA, HIPS, inne
ekstruder
direct
komunikacja
karta SD
środowisko druku
zamknięta, podgrzewana komora
stół roboczy
płyta granitowa
max. temp. stołu
100° C
podgrzewana komora
tak (opcjonalnie)
max. temp. komory
60° C
max. temp. głowicy
300° C
wymiary drukarki
2600 x 2100 x 2000 mm
masa drukarki
1500 kg

PRACA URZĄDZENIA

technologia druku
FFF (FDM)
liczba głowic
2
liczba ekstruderów
3
rozdzielczość w osi Z (warstwy)
70 - 600 µm
średnica materiału
2.85 mm
średnica dyszy
0.5 - 3 mm
prędkość druku w trybie HQ
100 mm/s
prędkość wypełniania
200 mm/s (w zależności od średnicy dyszy)

WYMAGANIA TECHNICZNE

zasilanie
400 V
pakiet oprogramowania
Simplify, Cura, Repetier - Host, Executor, inne
obsługiwane formaty
.gcode

Zastosowania

Architektura
Automotive
Przemysł

Znajdź nas

Kontakt