Ulga na robotyzację - co możesz zyskać?

  • 16 / 12 / 2020
  • Poradniki
  • Maszyny przemysłowe

 

Inwestycja w robotyzację niesie za sobą wiele korzyści, które szybko można odnotować w przedsiębiorstwach decydujących się na zmiany. Na pewno od nowego roku firmy zaczną rozwijać się jeszcze intensywniej dzięki nowej ustawie, która pozwoli na odliczenie 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na wdrożenie robotów przemysłowych. Ulga ma na celu wesprzeć przedsiębiorców w procesie wprowadzania innowacyjnych technologii, które zwiększą ich konkurencyjność na rynku oraz przyspieszą transformację przemysłową w Polsce. Kto będzie mógł skorzystać na tym programie i jakie koszty będzie można rozliczyć w ramach ulgi?

 


Realizując projekty linii przemysłowych, stanowisk zrobotyzowanych czy maszyn zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie czekają wszystkie przedsiębiorstwa decydujące się na ten krok, a także wiemy z jaką inwestycją krok ten się wiąże.  Z drugiej strony obserwując doświadczenia naszych Klientów, mamy również świadomość jak bardzo potrzebne są nowe rozwiązania. 


Kto będzie mógł skorzystać z ulgi?


Wg informacji podanych na portalu https://www.gov.pl/ ulga przysługiwać będzie każdej firmie bez względu na jej branżę i wielkość, oraz każdemu płatnikowi CIT i PIT. Koszty poniesione w związku z inwestycją w robotyzację należy rozliczyć w czasie obejmującym jeden rok podatkowy (wiąże się to z dodatkowym odpisem podczas składania rocznego sprawozdania finansowego). Z informacji podanych na stronie gov.pl, ulga będzie projektem czasowym, obowiązującym do końca 2025 roku.


Jakie koszty można rozliczyć w ramach ulgi?

 

Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na skorzystanie z ulgi na robotyzację będzie mógł dokonać odliczenia 50% od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych. Dotyczy to:

  • kupna a także leasingu nowych robotów przemysłowych oraz kobotów,
  • kupna osprzętu oraz oprogramowania, 
  • inwestycji w urządzenia BHP,
  • kosztów szkoleń wdrożeniowych i z obsługi dla pracowników wyznaczonych do obsługi stanowisk zrobotyzowanych.


Dlaczego warto zainwestować w robotyzację?

 

Liczne badania wykazują szereg zalet związanych z wdrożeniem stanowisk zrobotyzowanych w przedsiębiorstwach. Firmy, które wdrożyły stanowiska zrobotyzowane odnotowały:

 

 

Jesteś zainteresowany inwestycją w roboty przemysłowe? Zespół ATMAT pomoże w całym procesie, począwszy od projektu nowego rozwiązania, wdrożenia oraz rozliczenia ulgi. Integrujemy roboty przemysłowe  implementując je zarówno w całkiem nowym środowisku produkcyjnym, jak i w formie modernizacji istniejących już linii przemysłowych. 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu otrzymania oferty:

sales@atmat.pl

+48 508 049 593 

 

 

Zobacz również